Три найвідоміші саморобні приманки для спінінгу - злови трофей


  • 30 July 2021 19:49:24
  • Views: 4135

Топ саморобних приманок для спінінга

Рибалки завжди робили спроби винайти підхід до примхливої хижої риби, що клює як їй заманеться. Цим рішенням  міг бути таємний состав підгодовування, супер наживка або атрактант котрий заставить рибу підпливти до вас з різних куточків водойми та клювати і клювати.

Сьогодні розглянемо саморобні приманки котрі з явились з нескінчених пошуках рибалок ентузіастів. Вони вироблялись самотужки, випробовувались на водоймах та були таємними для решти рибалок. Це можна сказати і про відомі зараз блешні, воблери та балансири. 

Та зараз не про них, а про порівняно молоді саморобки, яким приблизно 5-10 років.

Куля-грушка на судака і не тільки

Саморобна вертикальна блешня з мідного, сталевого прута товщиною 8-15 мм и довжиною 3-6 см. Оснащена рухомим тройним або двойним гачком, що знаходиться в верхній частині приманки.


Куля кріпиться до волосіні в верхній частині за кольце, котре продівається через отвір. Проста саморобна снасть, на котру ловиться методом джига, вертикального руху судак, короп, товстолобик.

Блешня "грушка-куля" оснащена по типу вантажа лінивця. У неї тут другорядна функція, основний приваблюючий елемент це віброхвіст.

Куля з одинарними гачками як блешня "яйця" для лову зимою з льоду, або з лодки вертикально.

Прохання не плутати с "драчем" - забороненим  знаряддям,  що оснащене великими нерухомими трійниками. Останній на відміну від "кулі" ведуть різкими рухами з великою амплітудою. Таким чином риба зачіпається трійником за живіт, за спину, травмується. 

Такий засіб лову та метод є забороненим за правилами рибальства. Куля - саморобна блешня може мати  яскравий люрекс, або шматочок  ганчірки, нитки  червоного кольору, що дозволяє їй гарно приваблювати хижу рибу. Не тільки рухом а і яскравим забарвленням.

"Куля"  народилася завдяки дотепності рибалок та в першу чергу використовується на судака. Але лящ, короп на "кулю" ловиться також.

Чому на кулю або грушку краще за все клює саме судак?

Відмінністю  поведінки судака при атаці на блешню є  50% спроб  надавити нижньою частиною голови на здобич. Любителі лову судака відвічають, що він "давить" приманку та засікається за джиг-головку наружною частиною нижньої щелепи. І буває більша кількість клювань відбувається таким чином. 

Але  і звичайний спосіб , коли судак хватає кулю пащею також займають вагому кількість  нападів. Чим цікава куля судаку? Це та  сама блешня,  подовженої форми вірогідно при русі нагадує бичка, або іншу швидку дрібноту, що мешкає на дні водойми. 

Більшість такого типу приманок - кулька, грушка можно було придбати відвідавши  рибальскі  базари. Тепер  в асортименті таких великих  компаній як  Проф Монтаж можна знайти весь ассортимент ваги грушки від 5 до 30 грам. Та пробувати ловити судака на нові для нього і вас приманки.

Мандула 

Рухомі елементи, що нагадують реальну рибу. Декілька сегментів з плавучої пористої гуми або "черевика" рухомо поєднані між собою за допомогою  кілець з нержавіючого дроту. Оснащені 2-3 трійниками по  розміру який збільшується від хвостика мандули, що має найменший розмір трійника до голови з самим великим трійником. Комплекти гачків що використані на стандартній мандули від компанії Проф Монтаж  4, 6, 8 розміра.


Рухомість сегментів у мандули один з факторів здатності ловити цієї саморобки. Натуральні рухи як у багатоскладового  воблера дозволяють приманювати рибу - окуня, судака, щуку. Не злякати а заставити клювати.


В воді при зупинці ця саморобка плаває,  привітання плаваючим силіконовим принадам, рибалки з досвідом  памятають  ажіотаж саме на "плаваючу гуму" - floating. Саме вона нагадає безтурботну маленьку рибинку, що шукає їжу на дні та "зовсім не помічає" небезпеку від  хижака.

Мандула не використовується без вантажу. Стандартним обтяжувачем є розбірна джиг-головка котру ще називають "чебурашка" - свинцева або вольфрамова. Для великої глибини та течії мандула може потребувати  вагу 25-45 грам. При ловлі на ставку мандулу оснащають 5-10 грамовою свинцовою голівкою.

Виділяють декілька розмірів мандули саморобки. Раніше 100%"саморобка" - зараз вже її  виробляють такі рибальскі компанії як Дніпро Свинець, Проф Монтаж. В каталозі біля 30 фарб и 3-4 розмірів мандул з можливістю вибрати з 2-5 рухомих частин приманки.

Розмір на крупну рибу 80-100мм, а для окуня можно купити мандулу 30-50мм. З меншим діаметром складових елементів та хвостовою частиною що зазвичай має червоний акцент. Найкращий  колір для приваблення смугастого хижака окуня. Такий акцент на хвостовой частині приманки відомий рибалкам за народними приманками як блешні Spinnex.

На саморобну приманку мандулу ловлять рибалки Дніпра, не забудьте и ви покласти її в свій рибальский ящик якщо зібралися порибалити на судака в Дніпрі, Запорожжі або де інде де є цей хижий трофей.

Для окуня зверніть увагу на мікро мандули Проф Монтаж, новинку весняного сезону 2021. 

Попла - поппер, спінінгова приманка для плотви

Ви уявити  собі не можете риболовлю  без спінінга. Вам сумно сидіти на одному місті дивлячись на  поплавок, або фідерну вершинку. Але літом у хижої риби відпочинок, активність її зменшується у порівнянні  с весняним жором або осіннім  періодом клювання коли вода стає холодною.

Тому сміливо оснащайте свій ультралайтовий спінінг попла-попером, це супер приманка для полювання за плотвою, краснопером, навіть карасем з незвичним для цієї риби знаряддям.


Що вам знадобиться щоб порибалити на ще один різновид саморобної приманки, що порівняльно недавно  отриала скажену популярність у рибалок України та Росії.

  • ультралайтовий спінінг с верхнім тестом 4-5грам довжиною 2-2.5м
  • котушка з тонким шнуром ибо волосінню  0.04-0.06мм
  • та  сама приманка попла-поппер

В чому особливість попла-попера?

Сама приманка не має гачків, так як її  розмір 2-5см та мирна риба ее фізично не проковтне, а гачок з повідцем вяжеться за кілечко на хвості попла-попера. Розмір підбирається як в звичайному лові болонскою или маховою вудочкою, якщо ви зібралися за згаданими  вище - красноперкою, пліткою. Розмір гачка для попла-попера 12-18. Довжина повідця 50-100см, можно взяти флюорокарбон, котрий має найбільшу жорсткість та шансів заплутати  снасть буде менше.

Чпок фіш Проф Монтаж з можливістю регулювати довжину повідця. Рухомі стопорки з гуми дозволяють легко вибирати на якій глибині буде працювати повідець Чпок фіша.

Спосіб лову нагадує ловлю плітки або форелі з бомбардою. За допомогою легенького спінінга, розрахованого на закидання приманки  вагою 2-3 грами вы можете обловити такі відстані, котрі не досяжні з  використанням  болонської, а тим більш, махової снасті. 

Риба на такій відстані, а попла-попером можна рибалити на 20-40 метрах, менш обережна тож ви  отримаєте клювання крупної плотви або краснопера  з більшою вірогідністю. Насадка - опариш, живий або штучний, мотиль від  Berkley або Lucky John.

Але  не варто обмежувати свою фантазію - навіть гарно  зварена перловка, пшениця можуть принести успіх. Комаха або цвіркун також можуть бути використані на гачку попла-попера.


Вибрати цю саморобку для спінінга можна в трьох кольорах - білий, червоний, жовтий. Звертати особливу увагу на  колір  не варто, основним приваблюючим фактором при ловлі на попла-попер буде вибір живої насадки та подача її в потрібне місце.

Для эфективного контролю попла-попера на відстані в сонячну погоду не забудьте вибрати захист для очей  - поляризаційні окуляри та кепку з довгим козирком. Окуляри приберуть мерехтіння та відблиски  з  води та дозволять вам отримати більше інформації про водойму.